60 Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Olja på Duk
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914, Norge Landskap Signerad: A.G Wigdahl Daterad: 1886 Mått på duk: 64 x 40 cm Ej ramad
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, färgkrackeleringar och dukskador, slitage runt kanter, inga övriga anmärkningar
Anders Guttormsen Wigdahl 1830-1914 Oil on Canvas Anders Guttormsen Wigdahl, Norway Landscape Signed: A.G Wigdahl Dated: 1886 Dimensions of canvas: 64 x 40 cm Unframed Condition: Age-based wear, paint cracks an canvas damage, wear on edges, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |