326 Ampel mässing & glas Jugend 1900-tal
Hängande taklampa med stomme och upphängning i mässing
Kupa tillverkad av blyinfattat glas i polykroma färger
Fungerar vid test
Total höjd: 31 cm
Höjd kupa: 15 cm
Diameter kupa: 23 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Lamp brass & glass Jugend 20th century
Hanging ceiling lamp with frame and suspension in brass
Cup made of leaded glass in polychrome colours
Works when tested
Total height: 31 cm
Cup height: 15 cm
Cup diameter: 23 cm
Condition report: Minor insignificant wear, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |