194 Carlo Maratta 1625 -1713 Olja på Duk (Efter)
Madonna med barnet.
Signerad av kopisten
Mått på duk: 97 x 74 cm
Mått med ram: 108 x 85 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Carlo Maratta (1625 -1713) Oil on Canvas (After)
Madonna and child
Signed by copist
Dimensions of canvas: 97 x 74 cm
Dimensions with frame: 108 x 85 cm
Condition: Age-based wear, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |