77 Carl Ljungman 1840-1901 Olja på duk
Motiv av älgtjur i skog
Signerad: C Ljungman
Mått på duk: 99 x 60 cm
Mått inkl ram: 115 x 75 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, mindre tryckmärken/veck i duk, inga övriga anmärkningar
Carl Ljungman 1840-1901 Oil on canvas
Motif of moose bull in forest
Signed: C Ljungman
Dimensions of canvas: 99 x 60 cm
Dimensions including frame: 115 x 75 cm
Condition report: Age-based wear on frame, minor print marks/creases in canvas, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |