277 Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)
Vaser tillverkad i Kina med emaljerad dekor på mässing.
Ej stämplade.
Troligtvis tillverkad under 1900-talets första hälft.
Höjd: 13 cm
Konditionsrapport: Mindre märken, repor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Chinese vases Cloisonne from the 20th century
Vases made in China with enameled decor on brass.
Not stamped.
Probably manufactured in the first half of the 20th century.
Height: 13 cm
Condition report: Minor marks, scratches & age-based wear, No other remarks.
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |