75 Mauritz Lundberg 1924–2002 Blandteknik på Pannå
"Det strala ljusets monument i den ultrainsynistiska morgonstaden"
Märkt: Mauritz Lundberg
Daterad: 1984
Mått på pannå: 60 x 50 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
-----------------------------
Mauritz Lundberg 1924–2002 Mixed Media on Panel
"Det strala ljusets monument i den ultrainsynistiska morgonstaden"
Marked: Mauritz Lundberg
Dated: 1984
Dimensions of panel: 60 x 50 cm
Condition: Minor age-based wear, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
*Droit de Suite applies |
Opening hours
Monday: Closed
Tuesday: 10:00-19:00
Wednesday: 10.00-17.00
Thursday: 10:00-17:00
Friday: 10:00-17:00
Saturday: 12:00-15:00
Sunday: Closed
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.