276 Puch Colorado VZ 50/4 Moped 1970-tal
Helrenoverad & genomgången Puch Colorado tillverkad mellan 1970-1972
Enligt uppgift renoverad med originaldelar
Mätarställning: 000540
Serienummer ram: 9239233
Serienummer motor: 9702554
Startad & provkörd utan anmärkningar
Konditionsrapport: Stötbåge, bakskärm samt tanklock lackerade svart samt stötbåge svetsad / lagad, Mindre obetydligt bruksslitage, Nyckel saknas, Mindre hål i sadel, Inga övriga anmärkningar
Fler bilder & mer information skickas på förfrågan
Puch Colorado VZ 50/4 Moped from the 1970s
Fully renovated & overhauled Puch Colorado manufactured between 1970-1972
Reportedly refurbished with original parts
Meter reading: 000540
Frame serial number: 9239233
Engine serial number: 9702554
Started & test driven without remarks
Condition report: Bumper, rear fender and fuel cap painted black and bumper welded/repaired, Minor insignificant use wear, Key missing, Minor holes in saddle, No other remarks
More pictures & more information sent on request
Estimate | 30,000 - 40,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |