432 Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Sven Wejsfelt 1930-2009
Vas i stengods med brun blå harpälsglasyr
Signerad: SWen samt med studiohanden
Daterad: 1992
Höjd: 13 cm
Sven Wejsfelt Stoneware Vas 1900s
Sven Wejsfelt 1930-2009
Vase in stoneware with brown and blue tinted glaze
Signed: SWen and with the studio hand
Dated: 1992
Height: 13 cm
Condition: Minor age-based wear, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |