85 Kjell Engman Skulptur Kosta Boda 2000-tal
Glaskonstnär född: 1946
Skulptur tillverkad av polykromt glas föreställande man i hatt. Limiterad.
Löst monterad på belyst sockel.
Signerad: 7460175 Kosta Boda Li.Ed 8/14 K.Engman
Höjd glasskulptur: 41,5 cm
Totalhöjd: 141,5 cm
Mått sockel: 30 x 30 cm
————-
Kjell Engman Sculpture Kosta Boda 21th-century
Glass artist born: 1946
Sculpture made of polychrome glass depicting a man in a hat. Limited.
Loosely mounted on illuminated plinth.
Signed: 7460175 Kosta Boda Li.Ed 8/14 K.Engman
Height of glass sculpture: 41.5 cm
Total height: 141.5 cm
Base dimensions: 30 x 30 cm
Condition report: No comments.
Estimate | 15,000 - 20,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |