67 Oiva Toikka Årskub Glas 1977
Oiva Toikka 1931-2019 Pappersvikt / Årskub
Innesluten komposition gjuten i klart glas.
Signerad: Oiva Toikka Numrerad: 173/2000 Etikettmärkt: Nuutajärvi Finland Kommer med originalkartong
Längd: 8,3 cm
Höjd: 7,4 cm
Djup: 6,8 cm
Oiva Toikka Year Cube Glass 1977
Oiva Toikka 1931-2019 Enclosed composition cast in clear glass.
Signed: Oiva Toikka
Numbered: 173/2000
Labeled: Nuutajärvi Finland Comes with original box
Length: 8.3 cm
Height: 7.4 cm
Depth: 6.8 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |