459 Blomvaser "Sylvie" Lalique Frankrike 1900-talets andra häft (2 st)
Vaser i frostad glasmassa förestaällande duvor
Insatts i klarglas med plats för sex stycken blommor
Sigantur i botten: Lalique France
Höjd: 21 cm
Bredd: 19 cm
Konditionsrapport: Bortnött etikett, mindre repor, inga övriga anmärkningar
Flower vases "Sylvie" Lalique France 20th century second booklet (2 pcs)
Vases in frosted vitreous mass depicting doves
Inserted in clear glass with room for six flowers
Signature at the bottom: Lalique France
Height: 21 cm
Width: 19 cm
Condition report: Worn label, minor scratches, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |