374 Bordslampa Mansard Paris 1900-tal
Bordslampa i porslin med hänklar föreställande svanar
Förgylld dekor och blomstermotiv mot koboltblå
Märkt i botten: Mansard Paris
Höjd: 41 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |