341 Carl Fagerlund Bordslampa Glas 1900-tal
Carl Fagerlund 1915-2011
Bordslampa i glas med vitt underfång
Signerad: Orrefors RD 1566
Höjd exklusive belysningsmontering: 30 cm
Ej funktionstestad
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar
Carl Fagerlund Table lamp Glass 20th century
Carl Fagerlund 1915-2011
Table lamp in glass with white base
Signed: Orrefors RD 1566
Height excluding lighting mounting: 30 cm
Not function tested
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |