298 Folkdräkt "Österåkerdräkt" 1950-tal
Folkdräkt Österåker / vingåker
Damstorlek: 38-40
Består av:
- Linneblus
- Kjol
- Förkläde
- Bälte
Längd bälte: 97 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
------------------------------
Folk costume "Österåker" 1950s
Folk costume Österåker / Vingåker
Women's size: 38-40
Consists of:
- Linen blouse
- Skirt
- Apron
- Belt
Belt length: 97 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Estimate | 3,000 - 4,000 SEK |
Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |
Opening hours
Monday: Closed
Tuesday: 10:00-19:00
Wednesday: 10.00-17.00
Thursday: 10:00-17:00
Friday: 10:00-17:00
Saturday: 12:00-15:00
Sunday: Closed
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.