322 J. Holstein Bordslampa Danmark 1960/70-tal
Bordslampa i blåglaserat stengods med blomdekor i relief
Orange textilskärm
Etikettmärkt: J. Holstein Denmark, Handmade
Höjd med skärm: 69 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, något lös strömbrytare/lampfäste behöver skruvas åt, fungerar vid test, inga övriga anmärkningar
J. Holstein Table lamp Denmark 1960s/70s
Table lamp in blue-glazed stoneware with flower decoration in relief
Orange textile screen
Labeled: J. Holstein Denmark, Handmade
Height with screen: 69 cm
Condition report: Age-based wear, somewhat loose switch/lamp bracket, works when tested, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |