634 Jakob Torsk Engelberth Soppterrin Silver 1905
Terrin med lock tillverkade av silver
Stämplad: Torsk Jakob Engelberth, Stockholm
Medföljer sked tillverkad av silver men stämplad CGH.
Längd terrin: 22 cm
Total vikt: 748 gram
Konditionsrapport: Repor & bruksslitage, Personligt monogram, Inga övriga anmärkningar.
Jakob Torsk Engelberth Soup Bowl Silver 1905
Terrine with lid made of silver
Stamped: Cod Jakob Engelberth, Stockholm
Includes spoon made of silver but stamped CGH.
Length of terrine: 22 cm
Total weight: 748 grams
Condition report: Scratches & wear, Personal monogram, No other remarks.
Estimate | 4,500 - 5,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |