306 J A Hellberg Eskilstuna Dolk 1900-tal
Dolk / Kniv tillverkad av svärtat trä & metall.
Märkt: J A Hellberg
Inköpt av tidigare ägare 1971
Längd inklusive balja: 50 cm
Längd dolk: 45 cm
Konditionsrapport: Mindre repor, Inga övriga anmärkningar.
J A Hellberg Eskilstuna Dagger from the 20th century
Dagger / Knife made of blackened wood & metal.
Marked: J A Hellberg
Purchased by previous owner in 1971
Length including sheath: 50 cm
Length of dagger: 45 cm
Condition report: Minor scratches, No other remarks.
Estimate | 3,500 - 4,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |