604 Lennart Sammelin Helhornskniv 1900-tal
Vettasjärvi.
Tillverkad av läder och graverat renhorn i stiliserad dekor.
Monogramsignerad: LS
Total längd: 23 cm
Knivens längd: 21 cm
Lennart Sammelin All-bone Knife from the 20th century
Vettasjärvi
Made of leather and engraved reindeer horn in stylized decor.
Monogram signed: LS
Total length: 23 cm
Length of the knife: 21 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |