506 Mats Kallin Rörlig Skulptur Fantasifågel 1980/90-tal
Interagerande skulptur föreställande en fågel
Träskuren och handmålad
Signerad i blyerts
Höjd: 52 cm
Vingspann: 30 cm
Mats Kallin Movable Sculpture Fantasy Bird 1980s/90s
Interactive sculpture depicting a bird
Woodcut and hand painted
Signed in pencil
Height: 52 cm
Wingspan: 30 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |