635 Punschmuggar Silver 1900-tal (8 st)
Åtta punschmuggar tillverkade av silver.
Stämplade.
Höjd c.a: 5,5 cm
Total vikt: 270 gram
Konditionsrapport: Personliga inskriptioner, Märken, repor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Punch mugs Silver from the 20th century (8 pcs)
Eight punch cups made of silver.
Stamped.
Height approx.: 5.5 cm
Total weight: 270 grams
Condition report: Personal inscriptions, Marks, scratches & age-based wear, No other remarks.
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |