87 Sven Inge Höglund 1935-2008 Blandteknik på papper
Abstrakt komposition.
Signerad: Sven Höglund
Daterad: 1980
Mått bildyta: 59 x 43 cm
Mått inklusive ram: 61 x 45 cm
Konditionsrapport: Vågigt papper, Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Sven Inge Höglund 1935-2008 Mixed media on paper
Abstract composition.
Signed: Sven Höglund
Dated: 1980
Image area dimensions: 59 x 43 cm
Dimensions including frame: 61 x 45 cm
Condition report: Wavy paper, Wear on frame, No other remarks.
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |