474 Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Vas Kosta Boda 1980-tal
Vas från serien "Open minds"
Målad dekor
Signerad: Kosta Boda Ulrica HV, artist coll 48745
Märkt med etikett: Kosta Boda.
Totalhöjd: 35 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar
Ulrica Hydman Vallien 1938-2018 Vase Kosta Boda 1980s
Vase from the "Open minds" series
Painted decoration
Signed: Kosta Boda Ulrica HV, artist coll 48745
Marked with label: Kosta Boda.
Total height: 35 cm
Condition report: Minor insignificant scratches, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |