26 Bengt Berglund Emaljtavla Gustavsberg 1964
Stiliserad dekor i lila och svart mot röd fond
Signerad: B Berglund
Märkt: 49A Gustavsberg- 64
Mått: 90 x 30 cm
Bengt Berglund Enamel painting Gustavsberg 1964
Stylized decor in purple and black against a red background
Signed: B Berglund
Marked: 49A Gustavsberg- 64
Dimensions: 90 x 30 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |