11 Clara Salander Akvarell på papper
Clara Salander född: 1922
Motiv av Gamla Elverket i Umeå
Signerad: Clara Slander
Daterad: 1982
Mått på bildyta: 68 x 40 cm
Mått inkl ram: 84 x 59 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Clara Salander Watercolor on paper
Clara Salander born: 1922
Motive of the Old Power Plant in Umeå
Signed: Clara Slander
Dated: 1982
Image area dimensions: 68 x 40 cm
Dimensions including frame: 84 x 59 cm
Condition report: Minor age-based wear on frame, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |