413 Edward Hald 1883-1980 "Fiskgraal" Vas Glas 1950-tal
Graalvas med invändig dekor föreställande fiskar och vattenväxter
Signerad: Edward Hald, Orrefors Graal 109-87
Höjd: 23 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor, inga övriga anmärkningar
Edward Hald 1883-1980 "Fiskgraal" Vas Glas 1950-tal
Graalvas with interior decoration representing fish and aquatic plants
Signed: Edward Hald, Orrefors Graal 109-87
Height: 23 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor scratches, no other remarks
Estimate | 4,000 - 5,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |