373 Eje Ahlgren Bordslampa Modell B-075 Bergbom 1970-tal
Bordslampa i mässing med rund kupolskärm för en ljuskälla
Reglerbar skärm
Märkt: Bergbom, B-075
Höjd: 50 cm
Konditionsrapport: Mindre repor och märken, saknar plastfäste i lampsnöre, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar
Eje Ahlgren Table lamp Model B-075 Bergbom 1970s
Table lamp in brass with a round dome shade for a light source
Adjustable screen
Marked: Bergbom, B-075
Height: 50 cm
Condition report: Minor scratches and marks, missing plastic attachment in lamp cord, not functionally tested, no other remarks
Estimate | 2,500 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |