174 Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
"På vedbacken från Harstena"
Signerad: Eve Bruno Johansson
Daterad: 1954
Mått på pannå: 50 x 40 cm
Mått inkl ram: 63 x 54 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Oil on panel
"On the wood hill from Harstena"
Signed: Eve Bruno Johansson
Dated: 1954
Dimensions of panel: 50 x 40 cm
Dimensions including frame: 63 x 54 cm
Condition report: Age-based wear on frame, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |