384 Färe Marcolin Glasbåtar Ronneby Glasbruk 1900-talets senare del (3 st)
Båtar tillverkade av glasmassa med underfång i orange, rött och blågrönt
Etikettmärkt: FM Konstglas
Höjd: 20 - 28 cm
Längd: 23 - 31 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkingar
Färe Marcolin Glass boats Ronneby Glassworks late 20th century (3 pcs)
Boats made of glass mass with undercarriages in orange, red and blue-green
Labeled: FM Konstglas
Height: 20 - 28 cm
Length: 23 - 31 cm
Condition report: Minor minor scratches, no other comments
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |