567 Kniv-Elis Bergström 1881-1949 Brevkniv 1900-tal
Elis Gustaf / Gustav Bergström.
Brevkniv tillverkad av graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: K-E
Längd: 31,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Knife-Elis Bergström 1881-1949 Letter knife from the 20th century
Letter knife made of engraved bone / horn in stylized decoration.
Signed: K-E
Length: 31.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks.
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |