551 Kniv läder & horn 1996
Kniv tillverkad av läder & horn med snidad dekor föreställande blommor & växtlighet.
Otydligt signerad.
Daterad: 1996
Längd inklusive slida: 20 cm
Längd kniv: 19 cm
Knife leather & horn 1996
Knife made of leather & horn with carved decoration representing flowers & vegetation.
Indistinctly signed.
Dated: 1996
Length including sheath: 20 cm
Knife length: 19 cm
Condition report: No remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |