33 Marja Casparsson 1901-1993 Olja på duk
Landskapsmotiv
Signerad: MC
Daterad: 1938
Mått på duk: 82 x 66 cm
Mått inkl ram: 92 x 78 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre färgsläpp och veck i duk, inga övriga anmärkningar
Marja Casparsson 1901-1993 Oil on canvas
Landscape motifs
Signed: MC
Dated: 1938
Dimensions of canvas: 82 x 66 cm
Dimensions including frame: 92 x 78 cm
Condition report: Age-based wear, minor color fading and folds in canvas, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |