81 Peder Josefsson Litografi
"Vind i röd fana"
Signerad: Peder Josefsson
Numrerad: 97/300
Daterad: 1980
Mått på bildyta: 61 x 44 cm
Mått inkl ram: 79 x 60 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, något blekt/gulnad passepartout, inga övriga anmärkningar
Peder Josefsson Lithography
"Wind in a red flag"
Signed: Peder Josefsson
Numbered: 97/300
Dated: 1980
Image area dimensions: 61 x 44 cm
Dimensions including frame: 79 x 60 cm
Condition report: Minor age-based wear, slightly faded/yellowed passepartout, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |