623 Ring 18K Guld med briljantslipade diamanter 1900-tal
Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med flera mindre briljantslipade diamanter om totalt 0,42 ct.
Stämplad: GHA 750 0,42
Inre diametermått: 20,5 mm
Vikt: 3,9 gram
Ring 18K Gold with brilliant-cut diamonds from the 20th century
Ring made of 18K Red gold set with several smaller brilliant-cut diamonds totaling 0.42 ct.
Stamped: GHA 750 0.42
Inner diameter measurement: 20.5 mm
Weight: 3.9 grams
Condition report: No remarks
Estimate | 5,000 - 6,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |