284 Sidobord "HOST" Allermuir, England 2000-tal
Avlastningsbord med kvadratisk fot och toppskiva
Tillverkad i aluminium, pulverlackerad i matt svart
Designad av: Simon Pengelly
Bordet HOST var vinnaren av 2010 års Design Guild Mark
Höjd: 60 cm
Mått bordsskiva: 34,5 x 34,5 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Side table "HOST" Allermuir, England contemporary
Relief table with square foot and top plate
Made of aluminium, powder coated in matt black
Designed by: Simon Pengelly
The HOST table was the winner of the 2010 Design Guild Mark
Height: 60 cm
Table top dimensions: 34.5 x 34.5 cm
Condition report: Use wear, minor marks and scratches, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |