261 Spegel rokokostil 1900-tal
Förgylld ram med dekor i pastellage, stort ornament med genombruten dekor
Fasettslipad spegelglas
Mått: 169 x 109 cm
Mått spegelglas: 126 x 88 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, stötskador och materialbortfall, inga övriga anmärkningar
Mirror rococo style 20th century
Gilt frame with pastel decor, large ornament with openwork decor
Faceted mirror glass
Dimensions: 169 x 109 cm
Mirror glass dimensions: 126 x 88 cm
Condition report: Wear on frame, impact damage and loss of material, no other remarks
Estimate | 2,000 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |