29 Sven Inge Höglund 1935-2008 Olja på duk
Geometrisk komposition
Signerad a tergo: Sven Höglund
Mått på duk: 97 x 64 cm
Mått inkl ram: 99 x 66 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, fläckar och tryckmärken på duk, inga övriga anmärkningar
Sven Inge Höglund 1935-2008 Oil on canvas
Geometric composition
Signed on verso: Sven Höglund
Dimensions of canvas: 97 x 64 cm
Dimensions including frame: 99 x 66 cm
Condition report: Minor wear on frame, stains and print marks on canvas, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |