104
Roland Svensson 1910-2003 Färglitografi
Final bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
105
Oidentifierad konstnär Olja på duk
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
107
Bror Jonson 1923-2005 Olja på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
108
Fredrik Kassman 1930-1986 Olja på duk
Est1,000 - 1,200 SEK
109
Est800 - 1,000 SEK
110
Britta Grude Olja på duk
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
111
Bengt Lindström 1925-2008 Blyertsteckning
Final bid2,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
113
Folke Ricklund 1900-1986 Olja på pannå
Final bid200 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
114
Max Goldstein 1925-2008 Blandteknik
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
115
Lars Norrman 1915-1979 Olja på pannå
Final bid1,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
117
Gunnar Bergström Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
118
Carl Magnus Lindqvist 1884-1977 Olja på pannå
Final bid200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
95
Ardy Strüwer Färglitografi
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
120
Martin Ålund Färglitografi
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
121
Lars Matson 1933-1994 Olja på pannå
Final bid500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
122
Pontus Carle Akvarell på papper
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
123
Oidentifierad konstnär Olja på papper
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
124
Jonne Bergström 1915-1987 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
125
Inger Ståbi Olja på duk
Est1,000 - 1,200 SEK
127
Hag Hans Engstedt Färglitografi
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
128
Lotta Backman Färglitografi
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
130
Ann Makander Färglitografi
Final bid450 SEK
Est800 - 1,000 SEK
131
Bill Olson Plantryck
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
132
Antti Savela Färgserigrafi
Est800 - 1,000 SEK
133
Thomas Christenson Olja på duk
Final bid150 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
134
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Blandteknik på papper
Est800 - 1,000 SEK
136
Acke Åslund 1881-1958 Olja på pannå
Final bid700 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
137
Einar Nerman 1888-1983 Kolteckning på Papper
Est1,000 - 1,200 SEK
135
Staffan Engebrand 1920-1999 Olja på pannå
Final bid2,400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
138
Ossian Elgström 1883-1950 Akvarell på papper
Est1,000 - 1,200 SEK
139
Ester Haag 1901-1972 Akvarell på papper
Final bid150 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
129
Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi
Final bid800 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
141
Final bid6,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
142
Malte Nyberg Tolf 1929-2013 Olja på duk
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
143
Sigrid Wahlström-de Rougemont 1888-1984 Olja på duk
Est1,500 - 2,000 SEK
144
Halvor Gunheim Torstensen (1909-1977) Olja på duk
Final bid250 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
145
Göte Lundberg 1875-1944 Olja på duk
Est800 - 1,000 SEK
146
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
147
Final bid550 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
148
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
149
Eve Bruno Johansson 1903-1957 Olja på pannå
Est800 - 1,000 SEK
150
Berta Hansson 1910-1994 Olja på duk
Final bid4,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
151
Okänd konstnär Akvarell på papper 1900-tal
Est1,000 - 1,200 SEK
152
Arne Olsson 1918-2004 Litografi
Final bid1,800 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
153
Bertil Widbrant 1914-1988 Olja på duk
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
154
Final bid150 SEK
Est800 - 1,000 SEK
155
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
156
Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Final bid400 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK