72 Lars Lerin Akvarell på papper
"Horse shoe, Antarktis" från "Sydishav""
Signerad: Lars Lerin
Daterad: 1989
Mått på papper: 104,5 x 74,5 cm
Konditionsrapport: Rakt veckat papper på vänstra delen av papperet (Original från resan till Antarktis & troligtvis en del av konstverket) Inga övriga anmärkningar.
"Horse shoe, Antarctica" from "South Ocean""
Dated: 1989
Dimensions of paper: 104.5 x 74.5 cm
Condition report: Straight folded paper on the left part of the paper (Original from the trip to Antarctica & probably part of the artwork) No other remarks.
Estimate | 80,000 - 100,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |