59 Sidney Yates Johnson (1890-1926) Olja på Duk
Landskap Signerad: S Y Johnson Daterad: 1906 Mått då duk: 61 x 31 cm Mått med ram: 81 x 50 cm
Konditionsrapport: Större slitage och skador på ram, liten dukskada, åldersbaserat slitage och färgkrackeleringar, inga övriga anmärkningar
Sidney Yates Johnson (1890-1926) Oil on Canvas Landscape Signed: S Y Johnson Dated: 1906 Dimensions of canvas: Dimensions with frame: Condition: Major wear and damages on frame, small damage on canvas, age-based wear and paint cracks, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |