268 Karlshamn Mitab Ljusstake Mässing 1900-tal
Ljusstake för ett kyrkoljus. Märkt: Karlshamn Mitab Höjd: 51 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, något sned, stearinrester, inga övriga anmärkningar ----------------------------------------
Karlshamn Mitab Candlestick Brass 20th Century Candle stick for a church candle. Marked: Karlshamn Mitab Height: 51 cm Condition: Minor usage wear, somewhat skewed, stearin remains, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |