179 Axel Hennix 1905-1988 Akvarell på papper
"Upptäcksfärd" Signerad: Axel Hennix Daterad: 1942 Mått på papper: 38x30 cm Löst blad
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre märken inga övriga anmärkningar
Axel Hennix 1905-1988 Watercolor on paper "Discovery Voyage" Signed: Axel Hennix Dated: 1942 Dimensions of paper: 38x30 cm Loose leaf Condition report: Age-based wear, minor marks, no other remarks
Estimate | 800 - 1,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |