159 Carl August Fahlgren 1819-1905 Olja på Pannå
Sjölandskap Signerad: C. A. Fahlgren Daterad: 1894 Mått på pannå: 22 x 15 cm Mått med ram: 31 x 24 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, ställvis krackelering av färg, märken och fläckar, något sned i ram, inga övriga anmärkningar
Carl August Fahlgren 1819-1905 Oil on Panel Lake landscape Signed: C. A. Fahlgren Dated: 1894 Dimensions of panel: 22 x 15 cm Dimensions with frame: 31 x 24 cm Condition: Age-based wear, cracks in paint, marks and stains, somewhat crooked within frame, no other remarks
Estimate | 1,000 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |