262 Bordslampa "Globus" Bergboms 1970-tal
Bordslampa modell "Globus" från Bergboms Skärm och fot tillverkad i orange plast med stomme och böjbar hals i kromad metall. Märkt: B090, Bergboms Höjd: 60-70 cm Ej funktionstestad
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, plastknopp saknas på dragströmbrytaren (tråden), plastgaller saknas, inga övriga anmärkningar
Table lamp "Globus" Bergboms 1970s Table lamp model "Globus" from Bergboms Screen and foot made of orange plastic with frame and bendable neck in chromed metal Marked: B090, Bergboms Height: 60-70 cm Not tested for function Condition: Minor age-based wear, plastic knob missing on the pull switch (wire), plastic grill missing, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |