325 Berndt Friberg Vas Stengods 1900-tal
Berndt Friberg 1899-1981 Vas tillverkad av stengods med harpälsglasyr i ljust beigea och bruna toner. Signerad: Friberg med studiohanden (Gustavsberg) Höjd: 10 cm Diameter: 14 cm
Konditionsrapport: Mindre repor och märken, inga övriga anmärkningar
Berndt Friberg Vase Stoneware from the 20th century Berndt Friberg 1899-1981 Vase made of stoneware with harpsichord glaze in light beige and blue tones. Signed: Friberg with the studio hand (Gustavsberg) Height: 13 cm Condition report: No remarks
Estimate | 3,000 - 4,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |