412 Oiva Toikka Årskub Glas 1977
Oiva Toikka 1931-2019 Innesluten komposition gjuten i klart glas. Signerad: Oiva Toikka Numrerad: 173/2000 Etikettmärkt: Nuutajärvi Finland Kommer med originalkartong Längd: 8,3 cm Höjd: 7,4 cm Djup: 6,8 cm
Konditionsrapport: Mindre obetydliga repor, inga övriga anmärkningar
Oiva Toikka Year Cube Glass 1977 Oiva Toikka 1931-2019 Enclosed composition cast in clear glass. Signed: Oiva Toikka Numbered: 173/2000 Labeled: Nuutajärvi Finland Comes with original box Length: 8.3 cm Height: 7.4 cm Depth: 6.8 cm Condition report: Minor insignificant scratches, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |