490 CG Hallberg Silver och Emalj vas 1906
Vas i silver med grön emalj. Dekor av rosor i relief. Troligtvis Jean Jahnsson Stämplad: CG Hallberg 1906 Diameter: 9 cm Höjd: 8 cm
Konditionsrapport: Skador på emalj, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
CG Hallberg Silver and Enamel Vase 1906 Vase in silver with green enamel. Decor of roses in relief. Likely Jean Jahnsson. Stamped: CG Hallberg 1906 Diameter: 9 cm Height: 8 cm Condition: Damages to enamel, age-based wear, no other remarks
Estimate | 2,000 - 2,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |