249 Anders Pehrson Golvlampa "Bumling" Ateljé Lyktan 1970-tal
Anders Pehrson 1912-1982 Golvlampa med stomme av vitlackerat stålrör, ställbara armar i krom Fungerar vid test Höjd: 125 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, repor och märken, färgfläckar, inga övriga anmärkningar
Anders Pehrson Floor lamp "Bumling" Ateljé Lyktan 1970s Anders Pehrson 1912-1982 Floor lamp with frame of white lacquered steel tube, adjustable arms in chrome Works when tested Height: 125 cm Condition report: Use wear, scratches and marks, paint spots, no other remarks
Estimate | 1,500 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |