388 Foersom & Hiort-Lorenzen Fåtöljer "Partner / EJ-70" Erik Jørgensen Danmärk 2000-tal
Två stycken snurrfåtöljer modell "Partner / EJ-70" Stomme av borstat stål, stoppad sits och rygg med beige mockaklädsel Snurrbar på femdelad centralfot Formgivna av Johannes Foersom & Peter Hiort-Lornzen för Erik Jorgensen Höjd: 96 cm Sitthöjd: 46 cm Bredd: 61 cm
Konditionsrapport: Bruksslitage, nötta armlän, ställvis slitage i klädsel, inga övriga anmärkningar
Foersom & Hiort-Lorenzen Armchairs "Partner / EJ-70" Erik Jørgensen Denmark 2000s Two swivel armchairs model "Partner / EJ-70" Brushed steel frame, upholstered seat and back with beige suede upholstery Rotatable on a five-part central base Designed by Johannes Foersom & Peter Hiort-Lornzen for Erik Jorgensen Height: 96 cm Seat height: 46 cm Width: 61 cm Condition report: Wear from use, frayed armbands, occasional wear in clothing, no other remarks
Estimate | 2,000 - 3,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |