390 Finn Østergaard Fåtölj 1900-tal Danmark
Fåtölj i skiktlimmat, böjt trä med flätad sits.
Höjd: 103 cm
Sitthöjd: 33 cm
Bredd: 62 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar
Finn Ostergaard Armchair 20th Century Denmark
Armchair in layered, bent wood and woven seat.
Height: 103 cm
Seat height: 33 cm
Width: 62 cm
Condition: Minor usage wear and scratches, no other remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |