351 Birger Åström Äpple & skål keramik 1900-tal (2 delar))
Keramiker född: 1930 Skulptur och skål tillverkat i glaserat stengods Signerade i godset: B Åström Höjd äpple: 15 cm Längd skål: 19 cm
Birger Åström Apple & bowl ceramics 20th century (2 pcs) Ceramicist born: 1930 Sculpture and bowl made of glazed stoneware Signed in the estate: B Åström Height apple: 15 cm Bowl length: 19 cm Condition report: No remarks
Estimate | 1,200 - 1,500 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 80 SEK |